در حال تکمیل محتوای سایت میباشیم

پاسخ به سوالات سئو و حل مشکلات شما ۱۰۰ % تضمینی

پاسخ به سوالات سئو یکی از مهمترین و مورد علاقه ترین مبحث هایی میباشد که علاقمندان به علم سئو به دنبال آن میباشند.

در این صفحه از سایت ایران وب ها ما به صورت کاملا دقیق به تمامی سوالات سئو شما پاسخ خواهیم داد.اگر هر گونه سوالی در مورد مشکلات سئو و هر بخشی که ربطی به سئو داشته باشد پاسخ خواهیم داد.

روش پرسیدن سوالات سئو  : شما عزیزان میتوانید سوالات خود را در کادر زیر و یا در بخش نظرات این پست از ما بپرسید تا به آنها بعد از برسی های لازم پاسخ دقیق و صحیحی بدهیم.

 


 

سوال ۱ : در حال طراحی سایتی میباشیم که صفحه اصلی سایت فقط یک اسلایدر میباشد ، آیا میتوان با این صفحه اصلی روی سئو آن کار کرد ؟

× پاسخ : اگر در صفحه اصلی سایت شما بخشی برای لینکدهی به صفحات داخلی سایتتان وجود داشته باشد مشکلی ندارد و میتوانید روی سئو آن کار کنید.

 

 

سوال ۲ : چطور میتوان قیمت کلمات را در پروژه سئو مشخص کرد ؟

× پاسخ : در این بخش از سوالات سئو قیمت هر کلمه کلیدی با توجه به میزان سرچ آن کلمه در گوگل و فعالیت رقبا و سختی کلمه کلیدی و سایر مشخصه ها متغیر میباشد.برای مثال کلماتی همون “تور مشهد” و “تور کیش” جزو کلمات کلیدی سختی میباشد که رقبا در این مبحث ماهانه هزینه های سنگینی انجام میدهند.هزینه این کلمه برای پروژه سئو بیش از ۱۵ میلیون تومان میباشد.

 

سوال ۳ : چطور میتوانیم سایت لینک داشته باشیم ؟

× پاسخ : سایت لینک ها زمانی نمایش داده میشود که نام تجاری و یا نام برند ( نام سایت ) شما را در گوگل سرچ کنند.در این حالت چندین لینک داخلی از سایت ماننده برگه تماس  و غیره نمایش داده میشود.برای نمایش سایت لینک ها در بخش اول شما باید کدنویسی صفحه اصلی سایت شما صحیح باشد و تگ های (H) درست باشد تا گوگل به راحتی شناسایی کند در غیر این صورت نمایش داده نمیشود.و اینکه چه سایت لینکی در این بخش نمایش داده شود بستگی به گوگل دارد و گوگل به صورت خودکار این بخش را انتخاب کرده و نمایش میدهد و شما نمیتوانید دخالتی در این کار داشته باشید.

 

سایت لینک

 

سوال ۴ : یک دامنه ir هست که قصد داریم روی هاستی که دامنه com روی آن بالاست addon کنیم ، مشکلی برای دامنه ir یا com به وجود نمیاد؟

× پاسخ : اگر هر دو سایت با محتوای یکسان باشد به سئو سایت آسیب میزند.اما اگر متفاوت بود مشکلی ندارد میتوانید کار سئو را جداگانه انجام دهید.

 

سوال ۵ : قصد داریم که یک قالب فروشگاهی که در سایت com هست را سئو کنیم و دامنه ir که قبلا با نام دیگری با همین محتوای سایت com آنلاین هست را فقط خود دامنه ir را به com ریدایرکت کنیم یعنی هر کسی سایت ir را زد محتوای سایت و قالب com را مشاهده کند ؛ مشکلی از نظر سئو دارد این کار ؟

× پاسخ : در این بخش از سوالات سئو برای این کار شما باید ریدایرکت پرمننتلی ۳۰۱ کنید روی دامنه مسترتون یعنی com . فقط باید حواس شما به duplicate content باشد که از طرف گوگل جریمه نشوید.

 

سوال ۶ : شخصی در زمینه فروش عطر فعالیت دارد.و در این زمینه بیش از ۱۲ سایت دارند که مطالب سایت ها کپی هستند و در بعضی از سرچ ها کلیه نتایج صفحه اول گوگل مربوط به سایت های ایشان میباشد.آیا این کار برای فروش بیشتر خوب است؟

× پاسخ : نیازی به ساخت چندین سایت و سئو آنها نمیباشد.شما یک سایت را با کلمات کلیدی مورد نظر خود سئو کنید و به رتبه های ۱ الی ۵ صفحه اول گوگل برسید کافی میباشد.معمولا این کار را که چندین سایت را در یک زمینه میسازند تا همه نتایج صفحه اول را به خود اختصاص دهند را سایتهایی انجام میدهند که رقابت در آنها بسیار بالاست همانند ساخت سایت.

 

سوال ۷ : چطور میتوان یک مطلب را در چندین سایت کپی و سئو کرد ؟

× پاسخ : خیر نمیتوانید این کار را انجام دهید زیرا محتوای یکسان محسوب میشود.

 

سوال ۸ : بین دو گزینه وردپرس و پرستاشاپ برای ساخت سایت خودمون موندیم کدوم رو انتخاب کنیم که کار سئو روی کدام یکی راحت تر باشد و اینکه شنیدیم در وردپرس افزونگی پیش میاد اگر محصولات زیاد باشد.

× پاسخ : در این بخش از سوالات سئو وردپرس و پرستاشاپ کاملا دو سیستم مجزا هستند.وردپرس برای محتوا نویسی مناسب میباشد و اگر قصد فروش محصول دارید نهایتا برای ۲۰ محصول مناسب است.یعنی وردپرس برای فروشگاه نمیباشد و یک سیستم وبلاگی است که با افزونه ووکامرس فروش محصول را هم راه اندازی کرده اند.باید توجه داشته باشید که بهترین سیستم های فروشگاهی اول مجنتو ، دوم پرستاشاپ و سوم اپن کارت میباشد.اگر قصد دارید بلند مدت و حرفه ای کار کنید و محصولات زیادی را هم دارید بهتر است از یک سیستم فروشگاه ساز استفاده کنید.برای سئو نیز فرقی نمیکند سیستم شما چه باشد اما برای وردپرس با توجه به افزونه های زیادی که وجود دارد کمی کار شما را راحت تر کرده است.

 

سوال ۹ : قصد ایجاد یک سایت فروش عمده را داریم.هدف این میباشد که یک برگه ایجاد کنیم و آنرا سئو کنیم و در این برگه محصولاتمان را معرفی کنیم آیا این کار درست است؟

× پاسخ : این کاری که شما مدنظر دارید را بیشتر سایت های فروش تور همانند سایتهای علی بابا ، لحظه آخر ، آرامش سفر و غیره انجام میدهند که یک برگه را سئو کرده و تورهای خود را در آن برگه معرفی میکنند.سایتی همانند سایت علی بابا که زیر نظر علی گروپ کار میکنند و کل این مجموعه هم متعلق به کمپانی جکما میباشد هدف آنها همین کار است.سایت هایی همانند این هم عمده فروشی و هم خورده فروشی را دارند که در عمده فروشی میتوانید فقط تعداد را مشخص کنید و به نوعی که زیر ۵۰ سفارش را قبول نکند.اما برای سئو اگر فکر میکنید در این حالت فروش شما بیشتر است میتوانید انجام دهید و محصولات خود را معرفی کنید.

 

سوال ۱۰ : گوگل قبلا مقالات بالای ۳ هزار کلمه را دوست نداشت زیرا حوصله کاربر را سر میبرد ، ولی الان شنیده ایم که مقالات بالای ۶ هزار کلمه را دوست دارد.

× پاسخ : در این بخش از سوالات سئو این طور نیست که گوگل عاشق چه مقدار کلمه است.شده مقاله ای با ۳۰۰ کلمه صفحه اول گوگل است و شده مقاله ای با بیش از ۷۰۰۰ کلمه همچنان به دنبال حضور در ضفحه اول گوگل میباشد.شما باید جنس کلمه و رقبا را برسی کنید که در این کلمه کلیدی روی چه مقدار حجم کلمه برای مقاله کار کرده اند.یه زمانی شما نحوی ساخت اپل آی دی را مینویسید قطعا ۶ هزار کلمه برای این مطلب وجود ندارد و این آموزش چیز خاصی ندارد.اما وقتی میخواهید آموزش سرچ کنسول را بنویسید قطعا باید بروید سمت همین مقدار کلمه و حتی بیشتر! اگر قصد دارید روی یک کلمه کلیدی خاصی بیایید بالا باید به جنس کلمه ، میزان سختی ، رقبا و سایر موضوعات نگاه کافی داشته باشید.

 

سوال ۱۱ : آیا ترجمه محتوا به زبان دیگه کپی محسوب میشود و در سئو تاثیر دارد ؟

× پاسخ : خیر هیچ آسیبی به سئو نمیزند و کپی محسوب نمیشود زیرا ترجمه خود یک محتوای جدید و اختصاصی به حساب می آید.حتی ترجمه از روی سایت هایی که تولید کننده محصول هم میباشد عالی است.حتی اگر توضیحات اختصاصی سایت تولید کننده محصول که به زبان خارجی است را هم در سایت خود بگدارید با گارانتی ۱۰۰ % بازخورد برای شما مثبت خواهد بود.

 

سوال ۱۲ : ما سایت نداشتیم و یک وبلاگ با وردپرس بالا آوردیم ، میخواهیم در زمینه خودرو و آموزش های مربوطه فعالیت کنیم الان میتوانیم روی کلمات کلیدی مان کار کنیم و شروع به تولید محتوا نماییم؟

× پاسخ : بله میتوانید شروع کار را استارت بزنید و فقط توجه داشته باشید در سایت های آموزشی یک صفحه هدف داریم که کاربر از این صفحات وارد سایت ما میشود، یعنی صفحاتی که میخواهیم ورودی به سمت آن بیاید.این صفحات باید آموزشی باشند یا مقاله و یا غیره…

 

سوال ۱۳ : چطور میتوان صفحات ۴۰۴ را برسی کرد ؟ و چه زمانی برای اومدن سایت روی دامنه اصلی مناسب هست ؟

× پاسخ : برای برسی صفحات ۴۰۴ میتوانید از ابزار MOZ یا از طریق وبمستر تولز استفاده کنید.قالب سایت که کاملا کانفینگ شد میتوانید بر روی دامنه اصلی منتقل کنید.بعد از کامل شدن قالب میتوانید از حالت نو ایندکس خارج کرده و سایت مپ را به گوگل معرفی کنید.

 

سوال ۱۴ : در مورد جنس کلمات و شناخت آن توسط گوگل توضیح دهید.

× پاسخ : در این بخش از سوالات سئو گوگل نگاه متفاوتی روی کلمات کلیدی ، معنا و مفهوم آنها دارد.اگر شما محصولی را سرچ کنید گوگل متوجه خواهد شد که شما در حال سرچ یک محصول هستید و به شما هم یک محصول را نمایش خواهد داد.یکسری کلمات خاص هستند همانند کلمه « شیر » که هم جنگل دارد هم خوراکی و هم دستشویی ؛ ولی وقتی کلمه شیر را در گوگل سرچ کنید شما با شیر جنگلی مواجح خواهید شد.این نتایج بر اساس جست و جو های قبلی نمایش داده میشود که گوگل متوجه شده افراد این جنس کلمه را بیشتر دوست دارند.شما قبل از اینکه یک کلمه را بخواهید سئو کنید باید ببینید جنس کلمه چیست.اگر کلمه مورد نظر محصول میباشد نباید در بخش بلاگ و یا ویدیو آنرا سئو کنید این کار اشتباه است.

 

سوال ۱۵ : با محتوای یکسان میتوان کار کرد؟

× پاسخ : خیر ، با محتوای یکسان و کپی نمیتوانید کار کنید و عملیات سئو را انجام دهید.چون محتوای یکسان دابلیکیت کانتنت محسوب میشود و مانع نتیجه گرفتن شما میگردد.

 

سوال ۱۶ : این ارور در تصویر زیر در گوگل آنالیتیکس چیست راهنمایی بفرمایید ؟

گوگل آنالیتیکس

× پاسخ : این ارور مربوط به مقررات محافظت از داده ها و اشتراک گذاری آنها میباشد.شما باید accpect کنید و مقررات جدید را تایید نمایید.نگران نباشید مشکلی برای داده های شما پیش نخواهد آمد.

 

سوال ۱۷ : از کجا باید spam score ها را disavow links کرد ؟

× پاسخ : در این بخش از سوالات سئو شما وارد شدن در لینک https://www.google.com/webmasters/tools/disavow-links-main میتوانید لینک های خود را دیساوو کنید.توجه داشته باشید اگر از قبل لینکی را وارد کردید در این بخش دانلود نمایید و سپس لینک های جدید را جایگزین کنید.در صورت اشتباه انجام دادن این کار باعث کاهش رتبه سایت خود خواهید شد.

disavow links

 

 

سوال ۱۸ : سایتی را داریم که قالب آن مشکل دارد و دادیم رفع اشکال کنند ولی همچنان مشکلات پابرجاست.قصد داریم سایت جدیدی را بالا بیاوریم اما سایت قبلی روی برخی از کلمات سئو شده است قالب سایت قبلی را چه کنیم مشکلی ایجاد نشود؟

× پاسخ : اگر قالب سایت مشکل اساسی دارد و شما را وابسته به اون شرکت کرده است میتوانید قالب جدید بسازید و بعد از کامل شدن کل اعتبار و اتوریتی رو به سایت جدید منتقل کنید.میتوانید کلماتی که تخصصی برای این شرکت هستند را سئو کنید و سریعا بالا بیاورید که اون مشکلات قبلی را نداشته باشید و مشکلی هم برای سئو سایت شما ایجاد نشود.

 

سوال ۱۹ : بالا رفتن اعتبار دامنه و پیج DA & PA به چه عواملی بستگی دارد؟چطور میشود که یک پیج از سایت اعتبارش بالاتر از دامنه آن سایت باشد؟آیا اسپم اسکور ۴% زیاد است یا کم ؟

× پاسخ : راه های افزایش اتوریتی دامنه و پیج :

  1. افزایش بک لینک های سایت و دریافت لینک از سایت های ارزشمند.
  2. افزایش زمان باقیمانده تا پایان انتضای دامنه
  3. ایجاد ساختاری مناسب از لینک های داخلی
  4. حذف بک لینک های نامناسب
  5. تولید محتوای اختصاصی و در مطلب ارزشمند
  6. تبدیل شدن به منبعی قابل اعتماد  برای کابران
  7. بهبود سئو داخلی
  8. بهینه سازی و افزایش سرعت بارگزاری سایت
  9. فعالیت در شبکه های اجتماعی و برند سازی

دامین اتوریتی اعتبار کل دامنه سایت است و پیج اتوریتی اعتبار یک صفحه از سایت شما میباشد.شما وقتی لینک سازی میکنید اعتبار یک پیج را افزایش میدهید و درواقع پیج اتوریتی را افزایش میدهید.البته این کار خطرناک میباشد و باید طبق اصول انجام شود وگرنه پنالتی خواهید شد.در مورد سوال آخر هم باید عرض کنم اسپم اسکور به تعداد بک لینک های سایت شما بستگی دارد که زیر ۳% مناسب است.

 

سوال ۲۰ : Exact key word dose Not exist in your page H1 ، از تگ H1 باید در عنوان پست استفاده کرد یا از تگ H2 برای این کار باید استفاده نمود؟

× پاسخ : در این بخش از سوالات سئو از تگ H1 بعد از تگ تایتل مهمترین تگ شما در سئو میباشد.همه صفحات شما باید فقط یک H1 داشته باشند.اگر یک صفحه دوتا H1 دارد روی صفحه اش حساب باز نکنید.معمولا اون صفحه رتبه نمیگیرد.یک کار هوشمندانه ای که میتوانید بکنید این میباشد که تایتل یا تیتر صفحه اتون رو H1 کنید.یعنی تگ تایتل و H1 تان را یکی کنید.

 

سوال ۲۱ : کادر مکان و اطلاعات گوگل مپ را چطور در کنار نام سایتمان نمایش دهیم؟

× پاسخ : اول نیاز هست شمارا با چندین باکس گوگل آشنا کنیم.در نتایج گوگل چندین باکس با هدف های مختلف وجود دارد که مهمترین آنها را به شما خواهیم گفت.۱ ) باکس اطلاعات یا knowledge graphs یا information box هم به آن گفته میشود.این باکس اطلاعات کلی در اختیار کاربر قرار خواهد داد.گوگل از سایت های مختلف که مورد تایید خودش است اطلاعات را ایندکس میکند و در نتایج جست و جو نمایش میدهد.باکس اطلاعات از نوع Rich answers میباشد.وقتی شما نام برند های معروف را سرچ کنید خلاصه ای از اون برند در سمت راست همراه با نتایج جست و جو نمایش میدهد.گوگل بر اساس محبوبیت نام برند شما ، تعداد دفعات سرچ شده نام برندتان ، میزان لایک ، اشتراک گذاری ، فالورهای شما در صفحه های رسمی شبکه اجتماعی چنین باکس هایی را برای شما و سایتتان در نتایج جست و جو ایجاد میکند.برای اضافه کردن شبکه های اجتماعی به این باکس اطلاعات باید از داده های ساخته یافته stracturedata استفاده کنید.۲) باکس بعدی باکس بیزنس یا Business box میباشد.نحوه درج اطلاعات بر خلاف باکس اطلاعات دست خودتان میباشد.شما تعیین میکنید چه اطلاعاتی در اون قرار گیرد.در باکس بیزنس موارد زیر را میتوانید درج کنید : آدرس شرکت ، شماره تلفن ، ساعات کاری ، امتیاز ، لوگو و عکسهای مرتبط به شرکت ، و نقشه مکان شرکت خود را میتوانید وارد کنید.برای این کار باید وارد اکانت گوگل خود بشوید و سپس به google business مراجعه کنید و اطلاعات لازم را پر نمایید.

 

سوال ۲۲ : آیا breadcrumb یا نان ریزه فقط برای صفحات فروشگاهی هست یا باید برای صفحات وبلاگ و غیره هم باشد؟

× پاسخ : در این بخش از سوالات سئو بردکرامپ یا نان ریزه میتواند برای صفحات وبلاگ هم فعال باشد و حتما نیازی نیست که آدرس خدمات شما Products داشته باشد./سوالات سئو

 

سوال ۲۳ : بنده برای اضافه کردن سایت جدید به سرچ کنسول ( گوگل وبمستر ) با ارور موجود در تصویر زیر برخورد میکنم راهنمایی بفرمایید.

ارور سرچ کنسول

× پاسخ : این خطا بخاطر وجود رکورد تکراری هست . یک رکورد TXT دیگه هم با همون نام آدرس سایت وجود داره و گوگل اون رکورد رو پیدا کرده در لیست dns record بگردید ببینید که آیا dns txt record دیگری با نام دامنه وجود دارد یا خیر . در چنین مواقعی باید اون رکورد TXT که از قبل وجود داشت رو جایی کپی کنید، موقتاً حذف کنید تا Verify بشه سایتتون در گوگل سرچ کنسول و بعد دوباره اون رکورد هم وارد کنید.

رکوردی که پیدا کرده مربوط به spf record هست: هدف یک SPF Record جلوگیری از ارسال ایمیل با نام دامنه شما توسط ارسال کننده های spam است.گیرندگان نیز می تواند به این رکورد SPF رجوع کنند تا متوجه شوند که ایمیل دریافتی آن ها از دامنه شما ارسال شده است و یا توسط ارسال کننده های اسپم مورد سوء استفاده قرار گرفته است. به عبارتی صحیح تر SPF یک سیستم تایید پست الکترونیکی برای جلوگیری از ارسال/دریافت هرزنامه یا اسپم می باشد. اگر شما برای دامنه خود SPF Record تهیه نکرده باشید ممکن است برخی میل سرورها به این دلیل که نمی توانند از ارسال کننده ایمیل اطمینان پیدا نمایند، ایمیل های شما را قبول نکنند و Reject نمایند.

 

سوال ۲۴ : برای محتوای محصولاتی که تعداد مدل زیادی دارند نیاز هست برای همشون متن بنویسیم و یا مثلاً یک متن ثابت رو برای توضیحات همشون کپی کنیم مشکل نداره ؟ یا اگر متنی نداشته باشه و فقط مشخصات فنی داشته باشه امکان سئو و رتبه گیری داره ؟
به طور مثال بخوام عرض کنم ، ما فروشگاه لوازم دکوری هستیم و این هفته حدود ۱۰۰ مدل میز تلویزیون عکاسی و ادیت شد ، حالا برای پست کردنشون داخل سایت برای همه متن مختلف نوشته بشه که کار سختی هست ! یک متن ثابت رو برای همشون کپی کنیم که درست نیست !!! یا که کلا متن نزنیم و فقط مشخصات و عکس محصول باشه کافیه و امکان رتبه گیری برای محصول بدون محتوا هست ؟؟ لطفا راهنمایی بفرمایید کلی محصول هست که نمی‌دونیم چطوری پستشون کنیم و دست نگه داشتیم

× پاسخ : شما زمانی که قصد دارید ۱۰۰ تا پست میز تلوزیون به سایت اضافه کنید قطعا تارگت شما میشه دسته بندی و دیگه محصول هدف شما نیست.یعنی شما باید تمام تمرکز خود را بگذارید روی دسته بندی ، نوشتن یک متن خوب ، داشتن بردکرامپ و استراکچر سایت که باید به این شکل رعایت شود را انجام بدین.سپس لینک سازی داخلی و خارجی را طبق روال اصولی شروع کنید.در زمینه کاری شما کسی نمیاد سرچ کنه برای مثال میز تلوزیون ۱۰۰ در ۵۰ استیل ضد خش ! شما قطعا از این کلمه کلیدی فروش نخواهید داشت.کلمه کلیدی شما باید باشد « میز تلوزیون » ، برای مثال کلمه کلیدی میز تلوزیون چوبی و یا استیل باید کار کنید و بازهم خود میز تلوزیون چوبی باید روی کتگوری میز تلوزیون چوبی باید سئو شود.اگر کتگوری ندارید باید روی فیلتر میز تلوزیون چوبی کار کنید و اگر فیلتر هم ندارید باید براش تگ بسازید میز تلوزیون هارو اونجا معرفی کنید و سئو رو شروع کنید.یعنی در نهایت دیگه روی محصول اگر راهی وجود نداشت باید سئو کنید.در مورد محتوا هم باید مشخصات فنی ، عنوان درست و تصویر مناسب و توضیح ۳۰۰ کلمه ای مختص اون محصول باید منتشر کنید.

 

سوال ۲۵ : من می خواستم بدونم اگر یک وب سایتی که قبلا با قالب فروشگاهی جوملایی بصورت کاتالوگ محصول طراحی شده است و قیمتی برای فروش در سایت نبوده و از لحاظ شکل ظاهری قالب و چینش کالاها با مشکلات زیادی روبرو بوده رو بخواهیم با یک قالب فروشگاهی خوب مثل نیوکالا که وردپرسی هستش از اول طراحی کنیم و اون رو جایگزین قالب قبلی کنیم مشکلی برای سئوی قبلی سایت که البته اونم توی کلمات کلیدی زیاد تعریفی نداشته پیش نمیاد؟

× پاسخ : در مورد عوض کردن قالب و یا cms میتونید همون ماژول و یا کاتالوگی که روی قالب قبلی بوده رو روی این اعمال کنید و مشکلی هم پیش نمیاد.اگر قالبتون اون ماژول را ندارد و cms داره تغییر میکنه یک مقدار اوضاع فرق میکند.شما باید سرچ کنسول خودتون رو برسی کنید و برید بخش پرفورمنس و سپس پیج و پیج هایی که ترافیک بالایی را دارند را برسی کنید و با همون url تو سرویس جدیدتون صفحه مخصوصشو بسازید که اینجوری ورودی هایی که از این صفحات به سمت سایت شما می آید را از دست ندهید.باقی صفحات رو هم اگر تونستید بسازید اگرم که نه ۴۰۴ میدن طی مدتی مشکلاتشون رو برطرف کنید.

 

سوال ۲۶ : آیا افزونه راکت وردپرس عمل Gzip را انجام می دهد؟

× پاسخ : هر افزونه ای رو که نصب کنید و گزینه Gzip داشته باشد و اون را فعال کنید براتون اعمال میشه و سپس با ابزار جی زیپ چکر برسی کنید متوجه خواهید شد اعمال شده است یا خیر.

 

سوال ۲۷ : ببخشید من وارد گوگل وب مستر شدم یک پاپ آپ باز شده بود و این متن رو نوشته بود خواستم ببینم منظور چی بوده از این متن:

Your site has been switched to Mobile First Indexing
The majority of Google’s crawl requests to your site will be made using a mobile crawler.

Switch date: May 18, 2018

× پاسخ : این مسئله ای میباشد که در سال ۲۰۱۸ شروع شده است.یعنی Mobile First Indexing اول نسخه موبایل سایت شما اندکس میشود سپس نسخه دکستاپ شما.برای مثال به این صورت کار میکند که شما فرض کنید دوتا واحد هست که واحد اول میاد نسخه موبایل رو ایندکس میکند و سپس واحد دوم از روی واحد اول نسخه دکستاپ رو اندکس میکند.بنابراین اگر Mobile First Indexing یا حالت رسپانسیو نداشته باشید تو لود شدن سایت شما مشکل ایجاد میشود.نسخه موبایل به شدت مورد نیاز هست و سایت شما باید رسپانسیو باشد در غیر این صورت نه تنها نسخه موبایل ندارید بلکه صفحات شما هم رتبه نخواهد گرفت.

 

سوال ۲۸ :یه سایتی هست که آمار آنالیتیکس اون با وب مسترش خیلی متفاوت هست، دلیل این موضوع چی هست؟ یعنی در یک تاریخ خاص آنالیتیکس کل کاربران رو ۲۳ نفر میگه ولی در وب مستر ورودی گوگل رو حدود ۲۳۰ بار گزارش میده.

نکته دیگه ای که هست اینکه در گزارش صفحات برتر سایت در آنالیتیکس ، روی هر کدوم از لینک هایی که وجود داره کلیک کنم صفحه اصلی رو نمایش میده، این دو مورد رو ممنون میشم راهنمایی کنید.

گزارش سرچ کنسول

گزارش آنالیتیکس

 

× پاسخ : طبق این تصاویر شما احتمالا کد آنالیتیکس رو گذاشتین تو فوتر سایتتون یا یک جایی گذاشتین که قبل از اون داره یک کدی ران میشه که اون کد روی برخی از کامپیوترها حالت گیر پیدا میکنه یعنی مرورگر روی اون کد میمونه و دیگه کد گوگل آنالیتیکس رو نمیتونه ببینه وگرنه غیر ممکن هست شما آنالیتیکستون بزنه ۲۳ تا و اینطرف ۲۳۰ تا ورودی داشته باشید.در مورد لینک هاتون هم باید عرض کنم احتمالا لینک هاتون وجود نداره و دارن ریدایرکت میشن به صفحه اصلی.

 

سوال ۲۹ : سلام بنده سایتم وردپرس هست و قصد دارم کلا دسته بندی هاشو عوض کنم ، این تغییر در سئو تاثییر منفی دارد یا خیر و اینکه بعد از مدتی تاثییرش از بین میرود ؟

× پاسخ : برای عوض کردن دسته بندی تغییری با عوض کردن صفحه نمیکند.به این نکته توجه داشته باشید که هر صفحه ای در هر سایتی که شامل ترافیک بالایی میباشد اون صفحه رو تغییر بدین قطعا ترافیک سایت شما میاد پایین و افت رتبه دارید.مگراینکه صفحه قبلی رو ریدایرکت کنید روی صفحه جدید.توجه داشته باشید اگر صفحه ای حذف شود ارورش ۴۰۴ هست اگر صفحه ای کلا حذف شود ارورش ۴۱۰ هست و ریدایرکت هم ۳۰۱ میباشد.شماهم برای دسته بندی باید دسته قبلی رو ریدایرکت کنید روی دسته بندی جدید تا مشکلی برای شما پیش نیاید./سوالات سئو

 

سوال ۳۰ : اینکه برای اینکه بفهمیم شروع کار در یک حوزه سخت هست یا آسون باید درصد Dificulty اون کلمات کلیدی حوزه رو باید پیدا کنیم ؟

× پاسخ : َشما نیازی نیست برای سخت یا آسون بودن کلمات دیفیکالتی اونهارو برسی کنید.اما این چیز مشخصی هست که کلمات کوتاه و کوچک همانند خرید مانتو و غیره دیفیکالتی اکثر این جنس کلمات تو اکثر حوزه ها سخت هست.شما میتونید رقیبان بیشتری رو برسی کنید و اون گپی رو که اون رقیبان روی اون سئو نیستن رو پیدا کنید ، برای مثال تو اکسا یه بخشی رو داره به نام کیوردگپ که بهتون کمک میکنه و برید روی کلمات لانگ تیل کار کنید هیچ مسئله ای ندارد و تو هر حوزه ای میتونید درآمد داشته باشید.فقط توجه کنید داشتن سختی کلمه در یک حوزه یعنی درآمد بیشتر در اون حوزه نیست.

 

سوال ۳۱ : ۱ – بعد از ساخت صفحه هدف میتونیم سریع شروع به ریپورتاژ بریم ؟؟۲  – هر چند وقت ریپورتاژ بریم خوبه ؟۳ – اگر تو سه چهارتا سایت خوب با رنک عالی باهم ریپورتاژ بریم و در مجموع ۱۲ تا لینک فالوو بگیریم اوکی هست این موضوع مشکلی نداره؟؟ ( یعنی هر صفحه هدف ما میشه کلا ۴ لینک فالوو ) ۴ – برای ریپورتاژ از سایت های ضعیف و سپس معمولی و بعدش عالی باید شروع کنیم؟؟

× پاسخ :بله میتونید رپورتاژ برید  – بین رپورتاژها فاصله ۱۰ تا ۲۰ روز باشه بهتره – رپورتاژ در سایتهایی مثل ایسنا ، نتیجه عالی داشته  – نخیر، از سایتهای با اتوریتی بالا و اسپم اسکور پایین استفاده کنید.

 

سوال ۳۲ : مگه ادوردز نباید مارو تو صفحه اول بیاره؟ چرا صفحات بعدی ادوردز دارن؟

× پاسخ : تعداد آگهی در یک صفحه، به میزان رقابت در کلمه کلیدی و رفتار کاربران بستگی دارد .هرچه هزینه کلیک (CPC) شما بالاتر باشد شما در نتایج بالاتر قرار خواهید گرفت .ممکن است به دلیل رقابت بین آگهی های مختلف ، آگهی شما در صفحات دوم به بعد گوگل نمایش داده شود.اگر بخواهید تبلیغ شما در صفحه اول نمایش داده شود ، باید حداکثر هزینه به ازای کلیک را افزایش دهید همچنین Quality Score : مرتبط بودن و مفید بودن تبلیغ برای کاربر که بر اساس ctr تعیین میشود.

 

سوال ۳۳ : با هزینه یک میلیونو ۵۰۰ هزارتومان یک رپورتاژ قوی بریم خوبه تو یک سایت یا چندتا سایت بریم با همون هزینه ؟

× پاسخ : یک رپورتاژ با تو یک سایت قوی بهتر از چندتا رپورتاژ تو سایت های ضعیف است./سوالات سئو

 

سوال ۳۴ : برای nofollow کردن سایت روی وردپرس فقط تیک گزینه (از موتورهای جستجو درخواست کن تا محتوای سایت رو بررسی نکنند) رو بزنیم کافی هست؟

× پاسخ : برای noindex مطالب سایت  نوفالو مربوط به لینک دهی هست بله اگر اون تیک رو بزنید ، معمولا رباتها مطالب سایت رو ایندکس نمیکنند

 

سوال ۳۵ :در ابزار muze, کلمه organi CTR به معنای کلیک‌خور سایت در زمانی که در *ریزالت اول* قرار بگیریم هست؟یا به معنای کلیک‌خور سایت در زمانی که صرفا در *صفحه اول* قرار بگیریم هست؟

× پاسخ : organic ctr ، تعداد کلیک های طبیعی نه تبلیغاتی و غیره که بر روی کلمه کلیدی است و موقعیت آن بستگی به رقابت و نوع کلمه کلیدی در نتایج جستجو است.

 

سوال ۳۶ :سایت هایی مثل موز و … چجوری متوجه رفتار کاربران نسبت به کلمات کلیدی میشوند، اونها که با موتورهای جستجو گوگل سینک نیستن، چجوری میفهمن که ctr یک کلمه چقدر هست؟یه سوال دیگه اینکه در نمودار گوگل ترندز اعداد بین ۰ تا صد چه مفهومی رو میرسونن، چون یک کلمه در مقایسه با کلمات مختلف جایگاه و عدد دیگه ای رو نشون میده، این نسبت و درصد هست یا چیز دیگه؟

× پاسخ : این رتبه توسط الگوریتم‌های پیچیده و محاسبات ریاضی و مشخصات وب سایت مشخص میشود.گوگل ترند تعداد جستجوهای واقعی را در اختیار کاربر قرار نمی دهد و تنها به میزان محبوبیت عبارات بین ۰ تا ۱۰۰ نمره می دهد

 

سوال ۳۷ :بک لینک یا ریپورتاژ بخرم؟ اگر آره کدام سایت رو پیشنهاد میدید؟ بعد روی صفحه اصلی لینک بدم یا دسته بندی با کلمه دلخواهم!؟خرید از این سایت های فروش بک لینک چی ؟!و اینکه چه مدت بخرم

× پاسخ : خرید بک لینک به هیچ وجه پیشنهاد نمیشه مگر با قوانین خاص. تاثیر رپورتاژ به مراتب بیشتر است. معمولا در رپورتاژها سه لینک قرار میدهید که دو لینک با صفحات هدف و یک لینک با برند به صفحه اصلی./سوالات سئو

 

سوال ۳۸ :سلام در مورد پیوند یکتا که فارسی یا انگلیسی باشد توضیح بدهید؟ایا نیازی هست تو بخش کلمات کلیدی در یواست هم فارسی وارد شود و هم انگلیسی که تو سرچ بهتر شود؟slug در افزونه یواست چه کاری انجام میدهد؟در مورد تگ H1 در مطلب توضیح دهید؟در افزونه یواست در بخش پیشرفته و سپس عنوان راهنما و نشانی قانونی چیست ؟ در مورد عبارک کلیدی مرتبط در افزونه یواست هم توضیح دهید.

× پاسخ :

۱-برای پیوند یکتا باید عنوان فارسی رو در گوگل ترنسلیت به انگلیسی تبدیل کنید و این بهترین کار است و گوگل ترنسلیت سواد گوگل از فارسی است.
۲- برای وارد کردن متادیسکریپشن میتوانید edit snippet در یوآست رو بزنید و در قسمت meta description اطلاعات را وارد کنید.
۳- عین کلمه کلیدی که در kwfinder دارای سرچ والیوم هست رو وارد کنید برای بقیه کلمات میتونید اونها رو در متن استفاده کنید.
۴- slug یا ناک بخشی از لینک پست است که بعد از نام دامنه می‌آید، مشکلی که در Slug پیش فرض وجود دارد این است که در آن کلمات بازدارنده (Stop Word) زیادی وجود دارد که مفید نیستند، شما در این قسمت میتوانید بدون کلمات زیادی قرار دهید.همچنین اگر طول نامک زیاد باشد توسط این قسمت میتوانید slug را ویرایش کرده و تغییر دهید
۵ – شما باید فقط یک h1 در صفحه داشته باشید ، این اخطار مربوط به این است که شما بیش از یک h1 دارید .صفحه تون رو بیارید view source کنید و عبارت h1 رو سرچ کنید ، متوجه میشید که کجاها تکرار شده است.
۶ – عنوان مسیر راهنما برای استفاده از نان ریزه یا برد کرامپ است که باید ابتدا آن را در قسمت تنظیمات فعال کنید بعد عنوانی که برای این صفحه مد نظرتون هست بنویسید
۷ – نشانه قانونی یا canonical برای این است که اگر شما چند متن مشابه هم داشته باشید میتوانید از این طریق به گوگل بگویید که کدام صفحه شما ، صفحه اصلی است
۸ – عبارت کلیدی مترادف هم برای این است که آیا شما از مترادفات و هم خانواده های کلمه کلیدی در صفحه استفاده کرده اید یا خیر.

 

سوال ۳۹ : اگر روی کلمه‌ای رتبه ۹ باشیم و on page هنوز جای زیادی برای کار داشته باشه آیا با اعمال تغیرات در content احتمال حذف موقت از صفحه اول وجود دارد؟و اگر وجود دارد چرا این اتفاق می‌افتد؟مگر نه اینکه بر اساس فرصت ماه‌عسل (گوگل هانیمون) ربات‌های گوگل باید این محتوا را به نتایج اول برسونند تا فیدبک کاربرها بررسی شود؟ پس چرا موقتا از صفحه می‌رویم؟

× پاسخ : بلکه امکان حذف موقت وجود داره ممکنه کلمه کلیدی شما رو در موقعیت های مختلفی نشون میده تا رفتار مختلف کاربرها رو بررسی کنه ممکنه برای من یه موقعیت رو نشون بده و برای شما یه موقعیت دیگه تا اینکه بالاخره به نتیجه قطعی برسه که رتبه واقعی شما کجاست و صفحه شما لایق کدام رتبه ست./سوالات سئو

 

سوال ۴۰ :تو بخش بلاگ یک مطلب منتشر کردیم برای مثال با کلمه کلیدی خرید کفش
و الان هم میخواییم روی دسته بندی مطلبی رو سئو کنیم که کلمه کلیدی اش هست خرید کفش
اینجا چه باید کرد که قبلا این کلمه کلیدی تو بخش بلاگ استفاده شده الانم بخواد جایی دیگه استفاده بشه چه مشکلی پیش میاد.و اینکه راهکاری بفرمایید برای حذف کلمه کلیدی قبلی و استفاده اون کلمه کلیدی در مطلب جدید که اینجوری مشکلی پیش نیاد برای سئو؟

× پاسخ :همینطور که قبلا هم گفته شده هر صفحه باید فقط یک کلمه کلیدی داشته باشه و هر کلمه کلیدی فقط یک صفحه میتونید صفحه دسته بندی رو روی کلمه کلیدی اصلی سئو کنید و صفحه قبلی رو روی لانگ تیل و چنانچه طبق آموزشهای لینک سازی که سر کلاس گفته شد انجام بدین ، نتایج جابجا میشه.

 

سوال ۴۱ :منظور از Addon چیست؟

× پاسخ : وقتی شما دو دامین دارید که میخواهید روی یک هاست باشند ، از addon استفاده میکنید.با استفاده از Addon Domain شما میتونید در فضای سایت خود ، اقدام به میزبانی چندین دامنه با محتوای متفاوت کنید

 

سوال ۴۲ :اعتبار ساب دامین برای خودش هست و دامین اصلی هم برای خودش، ما اگر ویدویی رو تو ساب دامین بزاریم مشکلی برای سئو پیش نمیاد ؟ یا باید برای فولدر ایجاد کنیم ؟

× پاسخ : شما ویدئوتون رو هر جایی که دارین هاست میکنید اعتبارش رو دارید به همونجا میدید بهتره که ویدئو در فولدر خود هاست آپلود بشه ، البته بودن ویدئو در ساب دامین بهتر از این است که در سایتهای دیگه مثل آپارات یا یوتیوب قرار بگیره .من توی آپارات ، یوتیوب و هر جای دیگه ای ، بعد از سه روز ویدئومو منتشر میکنم.

 

سوال ۴۳ : و اینکه یکی از کلمات کلیدی ما الان صفحه اول گوگل هست اما وقتی روش کلیک میکنیم صفحه اصلی سایتمون نمایش میده .این مشکل دلیلش چیه و چطور برطرفش کنیم ؟

× پاسخ : شما فعلا اون صفحه رو ایجاد کنید و از صفحه اصلیتون با کلمه کلیدی اون لینک بدین به صفحه ای که ساختین/سوالات سئو

 

سوال ۴۴ : یک سایتی هست که قبلا نوشته شده بود ولی خیلی ایراد داشت، من دارم اون رو میارم روی وردپرس، لینک دهی اون هم اغلب فارسی نوشته شده و اینکه به علت چند زبانه بودن برای زبان فارسی /fa رو داره و فکر میکنم که برای فارسی نیازی به این نباشه، میخواستم یه پیشنهاد بهم بدید که بهترین کار چیه، اینکه تمام صفحاتی رو که میسازم لینک سایت قبلیش رو با افزونه به همان صفحه در سایت جدید بدم؟
یا اینکه لینک های جدید به صفحات مشابه بدم و قبلی ها رو ریدایرکت کنم روی لینک جدید؟

× پاسخ : سلام ، مثله اینکه شما قرار هست cms سایت رو تغییر بدین و اصلا تفاوتی نمیکنه شما روی /fa باشید یا نباشید در رتبه گیریتون در گوگل.

 

سوال ۴۵ : من تو وب مستر کلی صفحه ۴۰۴ برخوردم که اعداد ارقام وحشتناکه و نمیدونم چجوری ازشون جلوگیری کنم از روی آمار بازدید خود سایت هم تونستم بفهمم که هر روز تقریبا از ۳ ای پی به این صفحات میره و روز بعد کامل آی پی عوض میشه حدود ۲۴۰ هزارتا ارور داریم.

× پاسخ : این یک نوع اتک هست که برای شما میاد.یک سری از سایت های رقیب هستند که برای شما میان دیداس اتک میگیرن و یک جوری هم دیداس اتک میگیرن که مشخص هم نباشه از چه منبعی و چه آی پی برای شما میاد.اگر هم بخوان خیلی اساسی شمارو نابود کنن میان ورودی ها و لینک هایی رو میدن به صفحاتی که موجود نیست در سایت شما، بعضی موقع ها گوگل اونو دیتکت میکنه و اثری روی صفحات دیگه شما نمیذاره و بعضی مواقع هم این کارو انجام نمیدن و کلا رتبه شما نابود میشه.

 

سوال ۴۶ : برای هر کلمه کلیدی باید مقاله بنویسیم؟ اونوقت توسرچ گوگل صفحه مقاله هامون بالا میاد؟ نمیشه کاری کرد که تو هر سرچ کلمه کلیدی فقط صفحه اول بیاد؟ چون سایت من خدماتی هس و صفحه اصلی مهمتره

× پاسخ : شما در صفحه مقاله تون میتونید موضوعی رو بررسی کنید، ثابت کنید یا مقایسه کنید و مطالب کاملا اختصاصی در اون حوزه به کاربر بدین و از طرفی میتونید لانگ تیلها و lsi های اون کلمه کلیدی رو با اون صفحه بالا بیارید که این کار ها در صفحه اصلی یا امکان نداره یا به سختی ممکنه معمولا صفحه اصلی یا سئو نمیشه یا اینکه با برند سئو میشه./سوالات سئو

 

سوال ۴۷ :ما قرار هست دسته بندی سایت رو urlفعلیش رو تغییر بدیم و استانداردش کنیم و تورهای مسافرتی رو اونجا بریزیم و معرفی کنیم چون url فعلی خیلی نامناسب و نادرست هست.سوالی اینجاست راهکاری بفرمایید تا برای سئو سایت مشکلی پیش نیاد چون بعد از این تغییر با با کلی صفحه ۴۰۴ مواجه میشیم ( هرچند میتونیم ریدایرکت ۳۰۱ بزنیم )url رو هم میخواییم شبیه به ادرس های سایت برند بزنیم که درست باشن و دسته بندی هایمونو اصلاح کنیم.

× پاسخ : صفحاتی که رتبه خوبی دارند، تغییر ندهید.صفحات مهم را ریدارکت کنید و صفحاتی که لینک ندارند ، میتوانید حذف کنید.

 

سوال ۴۸ :اگر یه سایتی قبلا یک نفر برای هر صفحه چند کلمه کلیدی تعریف کرده باشه و اون صفحه رتبه داشته باشه اگر کلمات کلیدی رو کامل حذف کنیم و کلمات درست رو جایگزین کنیم مشکلی پیش نمیاد ؟

× پاسخ : تشکر بابت سوال شما در این بخش از سوالات سئو میتوانید برای کلمه کلیدی یک صفحه مجزا و کامل بزنید و از صفحه قبلی به صفحه جدید لینک بدین.

 

سوال ۴۹ : بری دیدن سرچ دقیق کلمات کلیدی چه باید کرد ؟

× پاسخ : برای دیدن دقیق تعداد سرچ کلمات کلیدی در گوگل ادوردز باید اکانت فعال داشته باشید یا میتوانید برای مشاهده سرچ کلمات کلیدی از kwfinder استفاده کنید.

 

سوال ۵۰ : رپورتاژ هرچی بیشتر بریم احتمال اومدن تو صفحه اول و بالاتر از رقبا بیشتره؟؟یعنی رپورتاژ به تنهایی میتونه یک سایتو بالا بکشونه ؟

× پاسخ : بله شما در این بخش سوالات سئو رپورتاژ به تنهایی سایت رو بالا میاره اما بالا نمیمونید!شما باید تمامی مباحث تکنیکال سئو و تولید محتوا رو رعایت کنید و on page خوبی داشته باشید و سپس رپورتاژ برید تا بالا بمونید.رپورتاژ عموما یک لینکسازی پولی هست که کار شمارو آسان میکند.بهتر است رپورتاژ روی برای انتقال سایت از صفحه دو به یک یا تو صفحه یک بالا اومدن برید.اما اگر بودجه مناسبی دارید میتونید رپورتاژ رو برید و کارتون رو آسون کنید و رتبه خوبی بگیرید.

 

سوال ۵۱ : چجوری کلمات کلیدی رو داخل گوگل ادوردز ببینم؟ باید حساب کاربری بسازم؟هزینه ای باید پرداخت کنیم؟با seotechsمیتوان وارد گوگل ادوردز هم شد؟

× پاسخ : باید برید بخش کیبورد پلنر سپس از اون بخش میتونید کلمات کلیدی رو برسی کنید.در این بخش شما یک رنج محبوبیت رو مشاهده میکنید مثلا ۱۰ تا ۱۰۰ کا سرچ میشه.اما اگر بخوایید دقیق رو مشاهده کنید باید اکانت ادورز وری فای شده داشته باشید که نیاز به کردیت کارت هست سپس تو بخش مربوطه یک کمپین میسازید » برای کمپین یک ادگروپ میسازید » برای ادگروپ یک ادسنس میسازید » سپس تو یک بخش ادد کیبورد میکنید و بعد از ۲۴ ساعت که ران شدن گزارش میگیرید.

 

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
5 (2 رای)
توسط
تومان