آنالیز سایت یکی از مهمترین بخش هایی میباشد که هر مدیر سایتی بعد از ساخت سایت خود نیاز دارد انجام شود تا مشکلات موجود در ظاهر سایت ، کدنویسی و سئو سایت خود را پیدا کند.شما برای آنالیز سایت خود میبایست از طریق ابزارهای موجود اقدام نمایید و یا این کار را به افراد آموزش دیده این بخش بسپارید تا مشکلات سایت شمارا گزارش دهند.در دنیای امروزه که رقابت بسیاری در زمینه فروش اینترنتی وجود دارد داشتن یک سایت قدرتمند یکی از مهمترین بخش های میباشد.شما در این مبحث میبایست سایت زیبایی را داشته باشید و از پایه بسیار قدرتمند بالا بیاورید تا در آینده برای شما مشکلی پیش نیایید.یا اینکه از طریق دیجیتال مارکتینگ و بازاریابی شروع به جذب مشتری های مورد نظر خود کنید که این کار هم هزینه های بسیار زیادی را در شروع کار برای شما در بر خواهد داشت.

 

 آنالیز سایت

چرا آنالیز سایت ؟

شما نیاز دارید برای بهبود کسب و کار اینترنتی خود عیب ها و نقص هایی که در سایتتان وجود دارد را بشناسید و شروع به رفع کردن آنها کنید.حال این مشکلات میتواند ظاهری باشند میتوانید تجربه کاربری باشد و یا در بخش های مهمتری میتواند در زمینه سئو سایت باشند.قطعا برای شما پیش آمده است سایت خود را ساخته اید اما بعد از چندین مدت هنوز بازدید چندانی ندارید و محصولات شما در سایت دیده نمیشود و در پی آن به فروش نمیرد که باعث نا امیدی هر مدیر کسب و کاری میشود.

[alert type=”success”]آنالیز وبسایت و رفع مشکلات سایت یعنی شروع برای بهتر شدن و آغاز فروش شما[/alert]

 

چگونه سایت را آنالیز کنیم ؟

حال به این مرحله میرسید که قصد دارید سایت خود را آنالیز کنید ولی نمیدانید چطور میتوان سایت را آنالیز کرد؟ برای این کار ابزارهای آنالیز وبسایت مختلفی وجود دارد که توسط آنها میتوانید تمامی بخش های سایت خود را آنالیز کنید.اما برخی از آنالیز ها باید توسط افراد آموزش دیده در این زمینه انجام شود که شما میتوانید با درخواست به ایران وب ها این کار را به تیم ما بسپارید.همچنین میتوانید در مقاله ابزارهای آنالیز سایت مشاهده کنید که چطور سایت خود را آنالیز نمایید.

[alert type=”info”]یکی از ابزارهای آنالیز وبسایت سایت woorank میباشد.[/alert]

 

آنالیز سایت

 

آنالیز اشتباه سایت !

یکی از متعدد مشکلاتی که در بخش آنالیز سایت وجود دارد این میباشد که شما بخشی را اشتباه آنالیز کنید و شروع به تغییر در آن بخش کرده و این کار به سایت شما آسیب خواهد زد.در بخش آنالیز وبسایت قطعا باید آموزش های لازم را دیده باشید که چطور مشکلات سایت خود را پیدا کنید در غیر این صورت شما عملا دارید کار بیهوده ای را انجام میدهید که باعث از دست دادن زمان و هزینه برای شما خواهد شد.

 

آنالیز سایت چیست ؟

ممکن است از خود بپرسید آنالیز سایت چیست؟ و چه مواردی را باید آنالیز کرد و چه چیزهایی بسیار مهم میباشد.در زیر لیستی از آنالیز هایی که باید بر روی سایت شما انجام شود به اختصار متشر کرده ایم :

 1. شما در مرحله اول باید مشکلات پایه سایت خود را برسی کنید ماننده از نقشه xml
 2. برسی تگ های سایت در صفحه اصلی
 3. تحلیل و آنالیز ظاهر سایت ui
 4. تحلیل و انالیز تجربه کاربری سایت ux
 5. برسی و و آنالیز کدنویسی سایت و رفع آنها
 6. برسی و تحلیل سئو سایت و شروع به بهینه سازی آنها
 7. برسی امنیت سایت و فعال بودن ssl
 8. برسی لینک های داخلی و خارجی
 9. برسی لینک های شکسته سایت و رفع آنها
 10. برسی رسپانسیو بودن سایت
 11. تحلیل و برسی فایل Robots.txt
 12. برسی صفحه 404
 13. تحلیل و آنالیز سرچ کنسول
 14. تحلیل و برسی گوگل آنالیتیکس
 15. و چندین مورد دیگر همچون تحلیل صفحات اجتماعی و عملکرد آنها و غیره …

شما بعد از برسی موارد بالا به صورت تخصصی و رفع درست آنها به دست افراد کار بلد و آموزش دیده این کار قطعا سایت خود را در  شرایط بسیار خوبی قرار داده اید و میتوانید در این زمان به بعد با انجام کارهای اصولی و تولید محتوای هدفمند و درست شروع به جذب مشتری و در پی آن کسب درآمد کنید.

 

مهمترین بخش در آنالیز سایت چیست ؟

یکی از مهمترین بخش هایی که شما باید سایت خودرا مورد برسی و تحلیل قرار دهید آنالیز سئو سایت میباشد.شما با آنالیز سئو به نوعی دارید تمامی بخش هایی که بالا گفته شد را مورد برسی و تحلیل قرار میدهید.زیرا در سئو 2019 تمامی این موارد فاکتورهایی میباشد که گوگل به آنها اهمیت داده و به شما رتبه میدهید.برای مثال اگر شما در تمامی بخش های خوب باشید ولی در حالت موبایل قرار نداشته باشید به نوعی تمامی فعالیت های شما بیهوده میباشد زیرا یکی از معیارهای گوگل رسپانسیو بودن در حالت موبایل است.

 

آنالیز سایت

 

فروش نداریم چه کنیم ؟

حال شما سایت خود را آنالیز کرده اید و چند مدتی هم نیز گذشته است ولی فروش ندارید و عملکرد شما همانند سابق است.باید عرض کرد اگر شما فقط به بهبود سایت خود فکر کنید و بعد از بهینه شدن سایت و رفع مشکلات هیچ فعالیتی انجام ندهید و استراتژی خاصی را نداشته باشید قطعا نباید هیچ انتظار برای فروش محصولات خود داشته باشید.شما فقط به نوعی حرفه ای شده اید اما حال وقت آن رسیده است که حرفه ای عمل کنید و کاربران را با خود درگیر کنید و به واسطه آن اعتمادسازی نمایید و بتوانید اطلاعات کاربران را بگیرید و فروش داشته باشید.

 

سرچ کنسول در آنالیز سایت

یکی از مهمترین بخش هایی که به شما در بهینه سازی سایت و رفع مشکلات شما به شما کمک میکنید فعال بودن گوگل وبسمتر بر روی سایت شما میباشد.اگر سرچ کنسول را بر روی وبسایت خود فعال نکرده اید همین الان این کار را انجام دهید تا دیتای شما تکمیل شود و نقص های سایت شما مشخص گردد.زیرا به راحتی میتوانید میزان ورودی سایت خود روی پست های مورد نظر را برسی کنید و میزان کلیک ها را آنالیز نمایید و شروع به بهینه کردن آنها نمایید.

 

گوگل آنالتیکس در آنالیز وبسایت

شما با داشتن گوگل آنالیتیکس قطعا چند مرحله جلو خواهید بود زیرا میتوانید لینک های خود را مورد برسی قرار دهید و ورودی های سایت خود را آنالیز کنید که در چه بخشی قوی هستید و چه مبحثی نقص دارید.در این بخش میتوانید صفحات سوشال خود را آنالیز نمایید و میزان ورودی هایی که از آنها دارید و غیره را به صورت صفر تا صد برسی کنید.

[alert type=”warning”]فعال بودن گوگل وبمستر و گوگل آنالیتیکس یعنی مانیتوریگ سایت به صورت کاملا حرفه ای[/alert]

آنالیز سایت

 

محتوا تولید کن محصول بفروش

دیگر مدیر سایتی را نخواهید یافت که نخواهد محتوایش نفروشد.ممکن است بپرسید محتوای بفروش یعنی چی ؟ یعنی محتوایی تولید شود که کاربر بعد از خواندن آن از شما محصول و یا خدماتی را بخرد و قصد داشته باشد در ادامه با شما همراه باشد.عملا محتوایی که بفروش نباشد یک محتوای بیهوده است.البته سایت هایی همانند سایت های خبری و دانلودی که قصد فروش ندارند بازهم به نوعی دارند کار فروش را انجام دهید آنها با اعتبار گرفتن از این محتوا در حال گرفتن تبلیغ و یا سایر موراد برای سایت خود هستند که به واسطه آن فروش داشته باشند و کسب درآمد کنند.

[alert type=”info”]محتوا یعنی پادشاه یک سایت و داشتن محتواهای خوب یعنی داشتن چندین سرباز حرفه ای که برای شما کار میکنند.[/alert]

 

سفارش آنالیز وبسایت به ایران وب ها

شما میتوانید کار سفارش آنالیز سایت خود را به ایران وب ها بسپارید.شما به این کار دارید سایت خود را به تیمی قدرتمند میسپارید که وبسایت شما را از همه نظر به بهترین شکل ممکن مورد تحلیل و برسی قرار خواهد دارد و کاربهینه سازی سایت شما را بر عهده خواهد گرفت.

در ایران وب ها ما تمامی مشکلات سایت شما از نظر کدنویسی که در سئو سایت تاثیرگذار باشد را تحلیل خواهیم کرد و همگی آنها را رفع میکنیم.

همچنین در این آنالیز ما صفحات اجتماعی شمارا هم مورد تحلیل و برسی خواهیم داد و به شما راهکار و استراتژی تولید محتوا خواهیم داد.

[alert type=”info”]آنالیز ایران وب ها همراه با رفع تمامی مشکلات سایت شما خواهد بود.[/alert]

[alert type=”warning”]در صورت نداشتن گوگل وبمستر و گوگل آنالیتیکس به صورت رایگان برای شما فعال خواهد شد.[/alert]

[alert type=”success”]این آنالیز و رفع مشکلات با 3 ماه پشتیبانی توسط ایران وب ها همراه خواهد بود.[/alert]